VIP vyber čaju novinky december 2021

Shu Pu Erh

Shu Pu Erh z pohoria Ailao ročník 2015 koláč 357g

Tento čaj pochádza konkrétne z vysokohorských plantáží na hore Bang Lang. Listový materiál pochádza z čajových kríčkov v nadmorskej výške 1900 n/m

Vlašské oriešky a karamel. Tak sa dá popísať chuť tohto Pu Erhu. V chuti je poznať dobré skladovanie bez vlhkých tónov mokrej rašeliny. Tým pádom sa jeho chuť stáva príjemne prehľadnou so sladkastým aftertastom na jazyku.

cena 50g / 7,50 eur

Celý koláč 357g  / 43 eur ( posledný kus)


Shu Pu Erh z pohoria Bulang pochádzajúci zo starších čajovníkových stromov archivovaný v roku 2011

Tento čaj pochádza z preslávenej hory Bulang z ktorej pochádzajú aj vďaka tamojším podmienkam naozaj super kúsky čaju.

Skvelá vyvážená ušľachtilá chuť kde je cítiť suchá sladkastá drevitosť, orechy a kakao.

V chuti je znateľné kvalitné skladovanie bez známok vlhkosti, čo tento čaj spolu s jeho chuťovým spektrom stavia do vysokých priečok.

cena 16 eur / 50g


Yunnan Meng Ku ročník 2016 Shu Pu Erh

Koláč 400g

Listy z jarného zberu roku 2016 v Meng Ku. Lístky pochádzajú z čajových kríčkov a sú spracované v preslávenej továrni Rong Shi stredne silnou fermentáciou.

Chuť tohto čaju je sladkastá s chuťou vlašských orechov a jemnými krémovými tónmi. V neskorších nálevoch ked sa listy úplne uvoľnia (cca 3-4 nálev) sa ukáže aj chuť tmavej čokolády a pravdaže nechýbajú ani tóny suchého dreva.

cena 9 eur / 50g


Shu Pu erh z Bulangu skvelý mix listov

Tento 200g koláčik obsahuje veľmi chutný mix listov pochádzajúcich z čajových kríčkov spracovaných v roku 2011 a listov z roku 2017 oba z jarného zberu kedy sú lístky chuťovo najvýraznejšie. To, že sa listy zmiešali znížilo jeho cenu na prijateľnejšiu a dostupnejšiu pre ľudí ktorí radi ochutnajú dobré čaje.

V chuti nájdete výrazné tóny tmavej čokolády s orieškami.


Cena 200g koláča je 24 eur


Oolong z hraníc Yunnanu

Veľmi zaujímavý čaj ktorý naozaj stojí za ochutnanie.

Čajové lístky z neskoršieho jarného zberu z hraníc Yunnanu a Myanmaru. Čaj pochádza z Taiwanského kultivaru čajových kríčkov.

Sladučká veľmi pestrá chuť ktorá obsahuje tony čokolády, ovocia a citrusov vo veľmi zaujímavom a výraznom pomere. Dalo by sa povedať dokonca že ide o niečo medzi oolongom a čiernym čajom v naozaj zaujímavom chuťovom výsledku.

cena 14eur / 50gVeľké Menghaiské Cha Tou ročník 2015

Cha Tou sú zlepence čajových lístkov, ktoré prirodzene vznikajú počas fermentácie v kopách čaju z ktorých vznikne po fermentácii Shu Pu Erh.

Lístky pochádzajú z čajových kríčkov. Cha Tou sú výborné na dlhšie čajovanie kedže sú pomerne tvrdé tak sa začnú naplno uvoľňovať po cca 3-4 náleve a vedia vydržať aj 10 a viac nálevov.

V chuti je cítit ušlachtilé sladkasté suché drevo. 

Cena 7 eur / 50g


Cha Tou z pohoria Yi Wu ročník 2018 zo starších stromov

Toto Cha tou pochádza z preslávenej čajovej oblasti Yi Wu. Lístky boli zbierané ako mladé výhonky zo starších čajovníkových stromčekov a silnejšie fermentované v roku 2018. Ide o mix jarného a jesenného zberu. Napriek silnejšej fermentácii je chuťovo prehľadné a môžete si vychutnať tóny orieškov, dreva a sladkosti.

Cena 8 eur / 50g