PREDĹŽENÝ VÍKENDOVÝ POBYT

MOŽNO PRÁVE TOTO JE TO, ČO NAJVIAC POTREBUJEŠ

Odpojiť sa od stresu a zhonu vo vašom živote. Na chvíľu sa zastaviť, načerpať novú energiu a vyjasniť si pohľad na vlastný život a naučiť sa pracovať so svojou životnou energiou a to všetko v čarokrásnom prostredí čistej prírody.

28. - 31. MAREC 2024

S PLNOU PENZIOU V CENE

/ posledné 4 miesta voľné /


Pre registráciu, alebo podrobnejšie info ohľadne pobytu, píšte na mail:

energeticke.cvicenia@gmail.com 

alebo prejdite nižšie na tejto stránke a nájdete tam formulár na prihlásenie

Tento pobyt je zameraný na energetické cvičenia Chi Kung nazývané aj meditácia v pohybe, ale aj na klasickú meditáciu a dychové cvičenia. Zámerom je nastoliť a obnoviť blahodárne prúdenie energie v tele, čo má za výsledok pokojnejšiu myseľ, pocit vnútornej vyrovnanosti a harmónie čo sa prejavuje aj na celkovom fyzickom zdraví a životných situáciách. 

NIKDY STE NECVIČILI CHI KUNG ANI STE NEMEDITOVALI?

Žiadny strach. Pobyt je aj pre úplných začiatočníkov ale veľa nového sa tu naučia aj pokročilí.

Je určený ako ženám, tak aj mužom. Tento pobyt je  spojením jednoduchých energetických cvičení z Chi Kungu a meditácie a to v krásnom, energiou nabitom prostredí Liptova.

PREČO PRÁVE LIPTOV ?

Liptov je ideálnym miestom na meditácie a energetické cvičenia, vďaka čistému horskému ovzdušiu a prostrediu s množstvom liečivých prameňov a krásnych miest. Oproti mestu je to obrovský rozdiel čo sa týka energie. Výsledky cvičení a meditácií v takto čistej prírode sú naozaj veľké aj čo sa zdravia týka a celková kultivácia prebieha oveľa rýchlejšie. Zároveň nám to ponúka aj množstvo možností na nenáročné výlety v naozaj krásnej slovenskej prírode.

ČO JE TO CHI KUNG?

Chi Kung (Čchi Kung) vo voľnom preklade znamená Práca s energiou, alebo aj kultivácia životnej energie (Čchi) .

Vznikol v Číne pred tisíckami rokov. Prvé zmienky siahajú 5000 rokov dozadu. Postupne sa formoval rôznymi prístupmi. Dnes je braný ako súčasť tradičnej čínskej medicíny. Zahŕňa používanie cvičení na optimalizáciu energie v tele, mysli a duchu s cieľom zlepšiť a udržať zdravie, pohodu a dlhovekosť. Chi Kung má psychologické aj fyzické zložky a zahŕňa reguláciu mysle, dychu a pohybu a držania tela.

Existujú stovky rôznych foriem Chi Kungu, ktoré sa dajú deliť podľa zamerania. V úplnom prvopočiatku sa bral hlavný dôraz Chi Kungu ako cestu k osvieteniu. Dnes sa v spoločnosti skloňuje slovo Chi Kung hlavne so zdravotnými benefitmi.


ČO VŠETKO VÁS ČAKÁ NA POBYTE?

  • Cvičenia starého Čínskeho ozdravného spôsobu práce s energiou Chi Kung nazývaného aj meditácia v pohybe.
  • vysvetlíme si rôzne spôsoby meditácie.
  • Cvičenie troch dychov priamo s jeho autorom Ivanom Kubánom.
  • Vedené afirmácie
  • Prednášky o energetických cvičeniach, ako si udržať dostatok energie, ako sa očisťovať a ako ju kultivovať vo váš prospech.
  • Pestovanie vnútornej harmónie
  • Počas pobytu budú aj diskusie, počas ktorých budete mať možnosť rozoberať vlastné otázky.
  • Cvičiť a meditovať budeme v uprostred nádhernej a čistej prírody Liptova mimo ruchu turizmu.
  • meditácia počas čajového obradu. Kedy budete mat príležitosť spoznať meditáciu v činnosti a zároveň ochutnať vzácne staré archívne čaje.

STRAVA

Počas celého pobytu je nastavená zdravá a pestrá rastlinná strava, aby vám nechýbala žiadna živina. Práve rastlinná strava bude mať za úlohu dopomôcť k vášmu dobrému nastaveniu počas celého pobytu a dá priestor telu sa začať regenerovať.  

UBYTOVANIE

Ubytovaní sme v Penzióne uprostred prírody Demänovskej Doliny, ale mimo turizmu, takže máme dokonalý pokoj. objekt je vždy celý objednaný výhradne pre náš pobyt. Nebudete tak ničím a nikým rušení.  

Častá otázka býva, ako sa sem dostanete, ak nejdete autom? Žiadne obavy. Je to viac ako pohodlné. 

Stačí sa dopraviť na vlakovú stanicu v Liptovskom Mikuláši a odtiaľ hneď ide aj autobus priamo do dedinky, alebo môžete využiť taxík. Taxíky sú vždy nastavané pred stanicou. Približná cena taxíku priamo pred penzión je 10eur.

NEMÁTE S KÝM ÍSŤ ?

Žiadne starosti. Tu budete ako medzi svojimi. Máme skúsenosť že ľudia čo prídu na pobyty sa okamžite socializujú medzi sebou a vznikajú naozaj krásne a pevne priateľstvá. Počas pobytu panuje príjemná rodinná atmosféra.

Nepochybujeme že sa z pobytu vrátite ako nový, plný pozitívnej energie a s krásnymi spomienkami z ktorých budete ešte dlho čerpať.

CENA

Cena víkendového pobytu je 350 eur. (bežná cena takýchto pobytov sa pohybuje od 420 do 500 eura to bez plnej penzie. Nám sa podarilo túto cenu dostať na prístupnejšiu pre každého kto to potrebuje a to s plnou penziou) 

V CENE POBYTU JE:

Jedlo 3x denne: Raňajky, Obed (polievka, hlavné jedlo), Večera.

Ubytovanie v penzióne, ktorý je celý objednaný výhradne pre náš pobyt uprostred čarovného prostredia Demänovskej Doliny, ale mimo ruchu turizmu.

Celý zverejnený program v rámci pobytu.

DOPLNKOVÉ SLUŽBY UBYTOVANIA:

Wellness, vírivka, infra sauna, masáže. (tieto služby sú mimo ceny pobytu a dajú sa objednať priamo na mieste s majiteľmi penziónu)  

Cez tento formulár sa môžete prihlásiť na pobyt, alebo sa čokoľvek spýtať ohľadne pobytov.

čo o pobytoch povedali

" Jedinečný energeticky pobyt svojho druhu, na ktorom som sa stretla s ľuďmi a mala hneď pocit, že sa už odniekiaľ poznáme a dodnes som s viacerými v kontakte. Nádherná príroda, zážitková vegánska strava, diskusie a cvičenia boli v skratke " flow". Najkrajší zážitok pre mňa bol vidieť energiu, čo sa opísať síce dá, ale len ten čo ju tiež videl vie o čom hovoríte, takže to treba zažiť. Úplne odporúčam "

Alenka (zdravotná sestra)

Veľmi príjemný pobyt pre telo aj dušu. Pekné prostredie v prírode, super cvičiteľ ,noví kamaráti ,chutné a zdravé jedlo, uvoľnená atmosféra. Po pobyte sa mi podarilo zmeniť veľa vecí, ktorých som sa bála a odsúvala ich. Doporučujem každému ,kto chce vypnúť , vyčistiť hlavu a pracovať na sebe zvonku aj z vnútra. Určite sa oplatí pobyt zopakovať aj keď ste už boli ,vždy je to iné neopakovateľné a zakaždým som sa aj niečo nové naučila. Vždy sa rada vraciam.

Laura (masérka)

O tomto pobyte som už premýšľam dlhšie a som veľmi rád, že som ho absolvoval.

Pobyt alebo skôr Ivo, Vám ukáže spôsob ako nahliadnuť do svojho vnútra, spoznať ešte viac seba samého a možnosť si odpovedať na otázky ktoré Vás ťažia alebo na ktoré ste si odpovedať nedokázali.
Ťažko sa o tom píše, to musíte prísť, zažiť a nechať sa unášať atmosferou. Ani nebudete vedieť kedy a zrazu sa budete lúčiť a odchádzať domov - ako by Ivo povedal spať do matrixu :D ale je to presne tak. No bude Vám ukázané ako do toho znova úplne neprepadnúť pomocou meditácie či cvičení.

V skratke by som to nazval takým vnútorným resetom či spomalením mysle a ducha, ktorý každý z nás raz za čas potrebuje. Len spomaliť a vnímať daný okamih.

Štefan (zdravotník)