POBYT NA KORFU JAR 2024

Poďme spoločne zažiť meditáciu a energetické cvičenia v prekrásnom prostredí ostrova Korfu mimo turizmu.

8 DNÍ A 7 NOCÍ NA OSTROVE KORFU


3. - 10. MÁJ 2024

(posledné 2 miesta voľné)


Získajte nové zručnosti a zlepšite svoje zdravie počas dovolenky

Už tretí pobyt na ostrove Korfu a tento krát, pre veľký úspech sme urobili zo 6 dní 8. Zároveň dátum sme nakoniec zvolili tak aby ste zažili aj krásne  krásne Grécke veľkonočné sviatky, kedy je ostrov prevoňaný kadidlom.


KORFU

Korfu je krásny ostrov plný krásnej prírody a historických pamiatok, ktorý poskytuje ideálne prostredie na relaxáciu a osvieženie. Náš 8 dnový pobyt na Korfu vám umožní vychutnať si krásy ostrova bez turistov a zároveň sa naučiť techniky meditácie a Chi Kungu, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa a zlepšiť vaše mentálne a fyzické zdravie. 

Denné aktivity zahŕňajú prechádzky po ostrove, meditáciu na pláži s výhľadom na západ slnka, cvičenia Chi Kungu v prírode. 

Tento pobyt vám pomôže zbaviť sa stresu, naučiť sa relaxovať a užívať si každý okamih. Rezervujte si svoj pobyt ešte dnes a pripravte sa na nezabudnuteľné chvíle na Korfu! 

NIKDY STE NECVIČILI CHI KUNG ANI STE NEMEDITOVALI?

Žiadny strach. Pobyt je aj pre úplných začiatočníkov, ale veľa nového sa tu naučia aj pokročilí.

Je určený ako ženám, tak aj mužom. Tento pobyt je zameraný na spojenie jednoduchých energetických cvičení Chi Kungu a meditácie a to v krásnom, energiou nabitom prostredí ostrova Korfu.

ČO JE TO CHI KUNG?

Chi Kung (Čchi Kung) vo voľnom preklade znamená Práca s energiou, alebo aj kultivácia životnej energie ( Čchi) .

Vznikol v Číne pred tisíckami rokov. Prvé zmienky siahajú 5000 rokov dozadu. Postupne sa formoval rôznymi prístupmi. Dnes je braný ako súčasť tradičnej čínskej medicíny. Zahŕňa používanie cvičení na optimalizáciu energie v tele, mysli a duchu s cieľom zlepšiť a udržať zdravie, pohodu a dlhovekosť. Chi Kung má psychologické aj fyzické zložky a zahŕňa reguláciu mysle, dychu a pohybu a držania tela.

Existujú stovky rôznych foriem Chi Kungu, ktoré sa dajú deliť podľa zamerania. V úplnom prvopočiatku sa bral hlavný dôraz Chi Kungu ako cestu k osvieteniu. Dnes sa v spoločnosti skloňuje slovo Chi Kung hlavne so zdravotnými benefitmi.

ČO VŠETKO VÁS ČAKÁ NA POBYTE?

 • V prvom rade kopa krásnych miest, zážitkov, more a slnko.
 • Na Korfu je vynikajúci prímorský vzduch, ktorý vie byť nápomocný na preliečenie dýchacích problémov po infekciách. 
 • Cvičenia starého Čínskeho ozdravného spôsobu práce s energiou Chi Kung nazývaného aj meditácia v pohybe.
 • vysvetlíme a ukážeme si rôzne spôsoby meditácie.
 • vedené afirmácie pre vnútornú harmóniu 
 • Prednášky o energetických cvičeniach, ako si udržať dostatok energie, ako sa očisťovať a ako ju kultivovať vo váš prospech a ako si udržiavať harmóniu a zdravé nastavenie.
 • Cvičenie troch dychov priamo s jeho autorom Ivanom Kubánom.
 • Spôsoby ako pracovať s vlastnými negatívnymi myšlienkami a vlastným vnútorným postojom k životu.
 • Počas pobytu budú aj diskusie, počas ktorých budete mať možnosť rozoberať vlastné otázky a témy ktoré vás zaujímajú.
 • Cvičiť a meditovať budeme na krásnych a pokojných miestach ostrova Korfu.
 • Výlety po zaujímavých miestach ako napríklad prechádzka k chrámu, kde mnísi vyrábajú kadidlá a odkiaľ je prekrásny výhľad na západ slnka nad morom. Alebo aj staré olivovníkové lesy, kde nestretnete ani živej nohy a kde je zem posiata rozkvitnutými kvetmi a rastú tam niekoľko stoviek rokov staré olivovníkové stromy.
 • V jeden deň je naplánovaná aj návšteva miestnej sanctuary farmy so zachránenými Oslíkmi, kde budete môcť byť s nimi aj v priamom kontakte a zažiť tieto čarovné zvieratá naživo. 
 • Meditácia počas čajového obradu. Kedy budete mat príležitosť spoznať meditáciu v činnosti a zároveň ochutnať vzácne staré archívne čaje.
 • počas celého pobytu je Vám k dispozícii asistentka, ktorá bude s vami riešiť všetky veci ohľadne pobytu a starať sa o vaše pohodlie a informovanosť, aby ste nemuseli sledovať čas a dokonale sa uvoľnili. 

UBYTOVANIE

Celé ubytovanie vo vile je objednané výhradne pre náš pobyt a je 2 min pešej chôdze od pláže.

Izby sú útulné s balkónom a sú vybavené bezplatným WIFI

Kuchyňa je vybavená chladničkou, elektrickým sporákom, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, (moka) kávovou kanvicou, riadom, pohármi, príbormi a všetkým, čo by niekto mohol potrebovať na varenie.

Každá Izba má vlastnú kúpeľňu s bezplatnými základnými toaletnými potrebami. Uteráky sú samozrejmosťou. Tiež je k dispozícii fén na každej izbe.

STRAVA

V cene pobytu sú každý deň honosné raňajky, ktoré nám zabezpečuje priamo ubytovanie. 

Máme skúsenosť že niektorí ľudia vynechávajú napríklad večeru, alebo si dávajú iba niečo naozaj ľahké v podobe ovocia. Obedy a večeru sme preto nechali na vašom rozhodnutí, aby ste zbytočne neplatili za niečo čo nechcete. Zároveň sme Vás nechceli nalinkovaným jedálničkom pripraviť o pestrosť miestnej gastronómie, ktorá je úžasná a preto výber nechávame na Vás.

Hneď v okolí máme vychýrené taverny s krásnou atmosférou vidieka na Korfu, kde budeme spoločne chodiť na obedy aj večere. Ceny sú v nich ako pre miestnych. Takže o gastronomický zážitok je postarané. 

Ak by si chcel niekto pripravovať svoje jedlo, kuchynka na izbe je Vám plne k dispozícii a market, ale aj miestny trh je kúsok od ubytovania. 

NEMÁTE S KÝM ÍSŤ ?

Žiadne starosti. Tu budete ako medzi svojimi. Máme skúsenosť že ľudia čo prídu na pobyty sa okamžite socializujú medzi sebou a vznikajú naozaj krásne a pevné priateľstvá. Počas pobytu panuje príjemná rodinná atmosféra

CENA

Cenu pobytu sa nám podarilo udržať čo najnižšie. Cieľom je, aby si to vedel dovoliť naozaj každý, kto tento pobyt potrebuje. Bežne sa tu ceny pohybujú za pobyty okolo 800 až 1200 EUR . 

Cena nášho pobytu na Korfu je skvelých 530 EUR / Osoba

V CENE POBYTU JE:

- Ubytovanie vo vile, 2 min. od mora, ktorá je celá objednaná výhradne pre náš pobyt. 

- kuchynka v plnej vybavenosti, Wifi a TV na izbe.

- honosné raňajky počas všetkých dní.

- k dispozícii sú vám zadarmo na zapožičanie karimatky a aj slnečníky priamo na ubytovaní.

- asistentka pre účastníkov, ktorá Vám bude k dispozícii počas celého pobytu a bude s vami riešiť všetky veci a starať sa o vaše pohodlie a informovanosť aby ste nemuseli sledovať čas a dokonale sa uvoľnili.

- Celý zverejnený program v rámci pobytu.


V cene nie je zahrnuté:

- požičanie auta, benzín, letenka.

- zdravotné cestovné poistenie. Keďže to nie je povinná vec pri cestovaní a rieši si to každý sám podľa vlastného uváženia. 


LETENKY

Nebojte aj na toto sme mysleli. Ak sa v tom nevyznáte kľudne Vám s tým pomôžeme a poradíme, ako a kde vybrať letenku. Zároveň niekoľko týždňov pred pobytom bude zriadená spoločná skupina na Whatsappe kde sa medzi sebou budete môcť dohodnúť na spoločnej ceste.

POHYB PO OSTROVE

Po ostrove sa budeme pohybovať na autách.

Prečo práve na autách ? 

Aby ste nepreplácali prehnané ceny, ktoré si spoločnosti za túto službu účtujú. Priemerná cena ktorú ponúkajú za skupinové odvozy je 10 EUR za každú hodinu na 1 osobu. 

Čo ak nie som šofér alebo nechcem šoférovať? 

Ak nemáte vodičský preukaz žiadny strach. Na pobytoch vládne príjemná rodinná atmosféra a fungujeme ako jedna veľká rodina. Vymysleli sme to tak, že Vás poprepájame spoločne a vytvoríme skupinky ľudí v autách. Určite sa Vás to budeme pýtať aj pri vašom nahlasovaní na pobyt.

Čo ak chcem auto výhradne pre seba ? 

Pravdaže ak sa rozhodnete si požičať auto výhradne pre seba je to úplne v poriadku, ale finančne lepšie Vás to vyjde takto. 

Ako veľmi budeme chodiť na aute ?  

Vždy sa prevezieme iba na miesto výletu, kde budeme v rámci toho cvičiť, a meditovať a podobne. Korfu napriek tomu že je to malinky ostrov tak je pokiaľ ide o miesta, veľmi pestrí. Preto prežiť tento pobyt iba na jednom mieste a ochudobniť sa o tieto prenádherne miesta plné energie by bol hriech. Zároveň všetko je na dojazdovú vzdialenosť cca 20min. 

Tiež budeme autá využívať keď sa pôjde na obed, alebo večeru ( často krát je to v rámci zastávky po ceste na, alebo z výletu) 

Je veľká premávka aut na Korfu?

Vôbec. Hustá premávka je iba v hlavnom meste a to je na druhom konci ostrova úplne mimo nás. Celkovo je to tu na cestách také relaxujúce na cestách v tomto období mimo hlavnú sezónu stretáte iba pár máličko áut. Veľa ľudí oceňuje, šoférovanie na Korfu kôli tej pohode ktorá tu panuje. 

Aký druh aut je na ostrove? 

Autá na Korfu sú malé je to aj kvôli pohodlnosti v rámci ciest, ktoré nie sú v dedinkách pomedzi domy až tak široké ako u nás. Práve to spôsobuje že všetci sú tu za volantom v pohode a nikto sa s nikým nemá tendenciu pretekať. 

Je veľa policajných hliadok na cestách na Korfu ? 

Vôbec. Dopravná polícia je vidieť iba v hlavnom meste. Mimo neho sme za tie roky čo navštevujeme Korfu, nikdy policajtov nestretli pretože cesty mimo hlavného mesta nie sú vôbec zaplnené.

Zaistíte mi auto ? 

Áno. Stačí to spomenúť pri vypisovaní formulára a vieme Vám s tým pomôcť a zaistiť auto, ktoré už bude na Vás na Korfu čakať. 


Korfu apríl 2018
Korfu apríl 2018

Počet miest na pobyte je limitovaný. Rezervujte si preto svoj pobyt ešte dnes a pripravte sa na nezabudnuteľné chvíle na Korfu!

Cez tento formulár si môžete rezervovať miesto, alebo nás kontaktovať s otázkami na ktoré Vám radi odpovieme. 

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.

Časté otázky a odpovede

Prečo práve v tieto termíny ?

Pretože v tento čas nie sú na ostrove žiadni turisti. Všade je kľud a pokoj ideálne pre náš pobyt. Zároveň teploty sú tu ideálne, kedy vám slnko nespôsobuje utrpenie, ale aj napriek tomu sa dá opaľovať aj kúpať v mori. 

Aké počasie je v tento čas na ostrove ? 

Teploty sa v tomto čase cez deň pohybujú okolo príjemných 19-25C ideálne na opaľovanie alebo kúpanie v mori. Už sme tu v tomto čase zažili aj deň, keď teplota vyskočila na 29C 

Sú na Korfu drahé potraviny ? 

Počas hlavnej sezóny ktorá začína v priebehu mája je tu skoro všetko extremne predražené. Pre nás to ale neplatí.  V tomto období sú ceny nižšie a vieme aj kam chodiť, aby sme mali ceny ako pre miestnych. 

Sú tam žraloky ? 

Žralokov sa nemusíte vôbec obávať pretože sa tu vôbec nevyskytujú. Zato je tu celkom úctyhodný výskyt voľne žijúcich delfínov, ktoré sa dajú pozorovať z ostrova, alebo na loďke, kde sa k vám ak majú náladu aj radi pridajú.

Aké nebezpečenstvá sú na ostrove ? 

nemusíte sa ničoho báť. Ostrov je bezpečný nič jedovaté tu nežije ani hady. Jediné nebezpečenstvo je, že sa Vám tu tak zapáči, že už nebudete chcieť odísť :) 

Čo mám robiť po prílete na Korfu ? 

Žiadny strach na letisku po prílete vždy všetko prebieha úplne v pohode.  Dokonca nebývajú ani žiadne prehnané kontroly. Celé letisko je prehľadné a nemáte sa kde stratiť a vo vestibule Vás budeme už čakať a transportom Vás odvezieme až priamo na Vilu. 

Potrebujem na Korfu PAS ? 

Nie, ostrov Korfu patrí ku Grécku a to je v EU, takže Vám stačí občiansky preukaz, ktorý si určite nezabudnite. 

Čo si mám zobrať so sebou ?

Určite si nezabudnite veci na na kúpanie ako plavky a krém s ochranným faktorom. Uteráky budete mať na izbách, aby ste ušetrili miesto v batožine. Je dobré si zobrať aj niečo s dlhými rukávmi, lebo z rána, ale aj večer sú teploty nižšie. Zväčša je tu slnečno, ale môže sa stať, že v niektorý deň spŕchne, tak sa radšej poistite a zoberte si aspoň ľahkú bundu do dažďa. Inak ak niečo zabudnete vôbec sa nemusíte tým trápiť. Všetko si viete kúpiť aj priamo na ostrove v markete. Od ponožiek cez oblečenie, základnú kozmetiku, potraviny aj lieky.