Doprajte si najlepší začiatok roka a urobte niečo pre seba.
Poďte vstúpiť do nového roka s novou energiou, aby ste nový rok naštartovali hneď v začiatku v tom najpozitívnejšom smere a v čistej prírode Liptova. 

3.-8. JANUÁR 2023

Aktuálne posledné 3 miesta voľné.

Pre registráciu, alebo podrobnejšie info ohľadne pobytu, píšte na mail:energeticke.pobyty@gmail.com

alebo prejdite nižšie na tejto stránke a nájdete tam formulár na prihlásenie

Začiatok roku vodného zajaca 2023

Podľa čínskeho horoskopu, rok vodného zajaca, ktorý sa začína od 22 januára 2023, je rokom, ktorý má tendenciu pôsobiť väčším tlakom v oblasti duševného stavu človeka. Preto v tomto roku by sa mal brat väčší doraz na naše vnútorné rozpoloženie a zdravie celkovo. 

Hlavným programom tohto 6 dňového pobytu, je príprava na vstup do tohto nového roka v podobe cvičení a meditácií. 

Ukážeme si ako pracovať so svojimi negatívnymi postojmi, ako naberať a kultivovať energiu, ktorá pôsobí liečivo a upokojúco na naše vnútro a vytvára takzvaný vnútorný úsmev. To všetko za asistencie krásneho vysokohorského ovzdušia, vône čaju a zvukov praskajúceho dreva v krbe.

PREČO PRÁVE LIPTOV ?

Liptov je ideálnym miestom na meditácie a energetické cvičenia, vďaka čistému horskému ovzdušiu a prostrediu s množstvom liečivých prameňov a krásnych miest. Oproti mestu je to obrovský rozdiel čo sa týka energie. Výsledky cvičení a meditácií v takto čistej prírode sú naozaj veľké aj čo sa zdravia týka a celková kultivácia prebieha oveľa rýchlejšie. Zároveň nám to ponúka aj množstvo možností na nenáročné výlety v naozaj krásnej slovenskej prírode.


NIKDY STE NECVIČILI CHI KUNG ANI STE NEMEDITOVALI?

Žiadny strach. Pobyt je aj pre úplných začiatočníkov, ale veľa nového sa tu naučia aj pokročilí.

Je určený ako ženám, tak aj mužom. Tento pobyt je zameraný na spojenie jednoduchých energetických cvičení z Chi Kungu a meditácie a to v krásnom, energiou nabitom prostredí Liptova.


ČO JE TO CHI KUNG?

Chi Kung (Čchi Kung) vo voľnom preklade znamená Práca s energiou, alebo aj kultivácia životnej energie ( Čchi) .

Vznikol v Číne pred tisíckami rokov. Prvé zmienky siahajú až 5000 rokov dozadu. Postupne sa formoval rôznymi prístupmi. 

Dnes je Chi Kung braný ako súčasť tradičnej čínskej medicíny. Zahŕňa používanie cvičení na optimalizáciu energie v tele, mysli a duchu s cieľom zlepšiť a udržať zdravie, pohodu a dlhovekosť. Chi Kung má psychologické aj fyzické zložky a zahŕňa reguláciu mysle, dychu a pohybu a držania tela.

Existujú stovky rôznych foriem Chi Kungu, ktoré sa dajú deliť podľa zamerania. V úplnom prvopočiatku sa bral hlavný dôraz Chi Kungu ako cestu k osvieteniu. Dnes sa v spoločnosti skloňuje slovo Chi Kung hlavne so zdravotnými benefitmi.


ČO VŠETKO VÁS ČAKÁ NA POBYTE?

 • Rozoberieme si prichádzajúci rok vodného zajaca 2023.
 • Cvičenia starého Čínskeho ozdravného spôsobu práce s energiou Chi Kung nazývaného aj meditácia v pohybe.
 • vysvetlíme a ukážeme si rôzne spôsoby meditácie.
 • Vedené afirmácie.
 • Diskusie a Prednášky o energetických cvičeniach ako si udržiavať harmóniu a zdravé nastavenie počas celého roka 2023.
 • Cvičenie troch dychov priamo s jeho autorom Ivanom Kubánom.
 • Cvičiť a meditovať budeme v uprostred nádhernej a čistej prírody Liptova mimo ruchu turizmu.
 • Na 6 dňovom pobyte sú naplánované aj nenáročné výlety do krásnych energetických miest na Liptove.
 • Návšteva liečivých termálnych prameňov, kde máte možnosť okúpať sa v termálnej vode, alebo si nabrať liečivú na mineráli bohatú vodu na pitie.
 • Meditácia počas čajového obradu. Kedy budete mat príležitosť spoznať meditáciu v činnosti a zároveň ochutnať vzácne staré archívne čaje počas celého pobytu.
 • Cely penzión je uzavretý špeciálne pre náš pobyt takže budete mať dokonale vytvorený ničím nerušený priestor .
 • K dispozícii máme od penziónu zabezpečený prevoz na lokality. 


STRAVA

Počas celého pobytu je nastavená zdravá a pestrá rastlinná strava, aby vám nechýbala žiadna živina. Práve rastlinná strava bude mať za úlohu dopomôcť k vášmu dobrému nastaveniu počas celého pobytu a dá priestor telu sa začať regenerovať. 

UBYTOVANIE

Ubytovaní sme v Penzióne uprostred prírody Demänovskej Doliny ,ale mimo turizmu. Objekt je vždy celý objednaný a uzavretý výhradne pre náš pobyt. Nebudete tak ničím a nikým rušení.  

NEMÁTE S KÝM ÍSŤ ?

Nebojte sa. Tu budete ako medzi svojimi. Máme skúsenosť že ľudia čo prídu na pobyty sa okamžite socializujú medzi sebou a vznikajú naozaj krásne a pevne priateľstvá. Počas pobytu panuje príjemná rodinná atmosféra.

CENA

Tento pobyt je v čase hlavnej zimnej sezóny na Liptove.  Ceny v tejto oblasti počas tohto krásneho obdobia vyskakujú astronomicky vysoko. Nám sa podarilo stále udržať našu cenu nízko bez navyšovania a zároveň aj s uzavretím celého penziónu výhradne pre náš pobyt. 

Plná cena 6-dňového pobytu je 395 eur. (výhodou je že na začiatku sa platí iba záloha na základe ktorej Vám bude miesto rezervované a zbytok sumy sa dopláca až pred pobytom)

v cene pobytu je:

jedlo 3x denne: Raňajky, Obed (polievka, hlavné jedlo), Večera.

ubytovanie na penzióne, ktorý je celý objednaný výhradne pre náš pobyt uprostred čarovného prostredia Demänovskej Doliny, ale mimo ruchu turizmu.

Celý zverejnený program v rámci pobytu.

DOPLNKOVÉ SLUŽBY UBYTOVANIA:

Wellness, vírivka, infra sauna, masáže. ( tieto služby sú mimo ceny pobytu a dajú sa objednať priamo na mieste )

Počet miest na pobyte je obmedzený.

Rezervujte si svoje miesto na pobyte, kým je ešte voľné.