VIP vyber čaju novinky

Zelený Čaj


BI LUO CHUN

Pi Lo Chun , je známy pre svoj jemný vzhľad, ovocnú chuť, kvetinovú arómu, nápadné biele chĺpky a skoré orezávanie. Listy pochádzajú z jarného zberu. 

cena: 7,50eur/50g

Biely Čaj

Až na jar

Oolong

momentálne vypredaný 

DanCong -Ya Shi Xiang z Feng Huang

Legendárny čaj oolong typu DanCong Ya shi xiang zelenšej formy. Pochádza z rodinnej farmy vo Feng Huang v nadmorskej výške 800m nad morom. Tento druh dancongu je jemnejšie spracovaný, takže si zachováva veľký podiel ešte zelených lístkov. Tým pádom jeho chuť je výrazne kvetnatá a svieža môžete tam cítiť tóny medu, konzervovaného ananásu a dokonca si dovolím tvrdiť, že je tam cítiť ako by sladké cukríky. Dá sa povedať že to je zmes rôznych chutí ktorá vám pri pití vybuchne v ústach. U mňa patrí už roky medzi môj najobľúbenejší oolong typu Dan Cong.

cena: 15eur/50g 

Shu Pu Erh

Shu Pu Erh z pohoria Ailao ročník 2015 koláč 357g

Tento čaj pochádza konkrétne z vysokohorských plantáží na hore Bang Lang. Listový materiál pochádza z čajových kríčkov v nadmorskej výške 1900 n/m

Vlašské oriešky a karamel. Tak sa dá popísať chuť tohto Pu Erhu. V chuti je poznať dobré skladovanie bez vlhkých tónov mokrej rašeliny. Tým pádom sa jeho chuť stáva príjemne prehľadnou so sladkastým aftertastom na jazyku.

cena 50g / 7,50 eur (posledných 100g)

Celý koláč 357g  / 43 eur (momentálne celé koláče vypredané )


Shu Pu-Erh Wu Liang Shan ročník 2020 357g

357g koláč tmavého Pu-Erhu z roku 2020, ktorého listy pochádzajú z letného zberu roku 2020 na hore Wu Liang vo výške 2000m nad morom. Vďaka tomu že tieto čajovníky z tejto oblasti rastú vysoko v horách, kde je počas roka prevažne hmla, majú unikátnu chuť. Listy boli po zbere spracované v známej továrni Nan Jian Hei Long Tan podľa tradičnej receptúry. Pri tomto čaji je pomer cena-výkon naozaj priaznivý.

cena: 32 eur / koláč 357g (už iba posledné 2 ks)


Momentálne vypredaný

Shu Pu Erh z pohoria Bulang pochádzajúci zo starších čajovníkových stromov archivovaný v roku 2011

Tento čaj pochádza z preslávenej hory Bulang z ktorej pochádzajú aj vďaka tamojším podmienkam naozaj super kúsky čaju.

Skvelá vyvážená ušľachtilá chuť kde je cítiť suchá sladkastá drevitosť, orechy a kakao.

V chuti je znateľné kvalitné skladovanie bez známok vlhkosti, čo tento čaj spolu s jeho chuťovým spektrom stavia do vysokých priečok.

cena 16 eur / 50g


Momentálne vypredaný

Yunnan Meng Ku ročník 2016 Shu Pu Erh

Koláč 400g

Listy z jarného zberu roku 2016 v Meng Ku. Lístky pochádzajú z čajových kríčkov a sú spracované v preslávenej továrni Rong Shi stredne silnou fermentáciou.

Chuť tohto čaju je sladkastá s chuťou vlašských orechov a jemnými krémovými tónmi. V neskorších nálevoch ked sa listy úplne uvoľnia (cca 3-4 nálev) sa ukáže aj chuť tmavej čokolády a pravdaže nechýbajú ani tóny suchého dreva.

cena 9 eur / 50g


Shu Pu erh z Bulangu skvelý mix listov

Tento 200g koláčik obsahuje veľmi chutný mix listov pochádzajúcich z čajových kríčkov spracovaných v roku 2011 a listov z roku 2017 oba z jarného zberu kedy sú lístky chuťovo najvýraznejšie. A môžem povedať že tento mix je vynikajúci. Účelom tohto mixu bolo sprostredkovať čajopilcovi chuť starého, kvalitne odležaného Shu Pu-erhu ale súčasne premiešané s pocitom mladého kvalitného Shu. Ak máte radi Shu Pu-erhy, treba jednoznačne vyskúšať .Zároveň to, že sa listy zmiešali znížilo jeho cenu na prijateľnejšiu a dostupnejšiu pre ľudí ktorí radi ochutnajú dobré čaje.

V chuti nájdete výrazné tóny tmavej čokolády s orieškami.


Cena 200g koláča je 24 eur (posledný 1 kus)


Momentálne vypredané

Yi Wan Zhi Cha Shu Zhuan 2019

Jednoduchý obal iba s razítkom. To je Shu Pu Erh zalisovaný pod mojou značkou. Čaj na denné pitie. Tak by sa dal nazvať a presne takto sme ho aj dávali dokopy. Príjemný Shu Pu Erh za prijateľnú cenu zalisovaný do tehličiek o váhe 200g. Mix listov z jarného a jesenného zberu pochádza z Myanmaru a bol spracovaný na jeseň roku 2019 a následne sa nechal ešte zrieť a po 3 rokoch bol zlisovaný. V chuti nájdete tóny gáfru a dreva, ale aj určitú mieru dymovitosti so sladkastým aftertastom na jazyku ktorú majú na starosti hlavne pridané úlomky vetvičiek.

cena: 18 EUR / 1 kus (200g) (posledné 2 ks)


Tuo Cha z pohoria Wu Liang 2021

Továrenská klasika od Nanjianu. Listový materiál pochádza z čajových kríčkov z pohoria Wu Liang Shan. Príjemný Shu Pu-Erh na denné pitie za super cenu. V chuti cítiť klasicky tóny suchého dreva a ako by oriešky so sladkastou dochuťou na jazyku.

cena:9,50 eur / 1ks (100g) (už iba posledných 3 ks)


MOMENTÁLNE VYPREDANÝ

Veľké Menghaiské Cha Tou ročník 2015

Cha Tou sú zlepence čajových lístkov, ktoré prirodzene vznikajú počas fermentácie v kopách čaju z ktorých vznikne po fermentácii Shu Pu Erh.

Lístky pochádzajú z čajových kríčkov. Cha Tou sú výborné na dlhšie čajovanie kedže sú pomerne tvrdé tak sa začnú naplno uvoľňovať po cca 3-4 náleve a vedia vydržať aj 10 a viac nálevov.

V chuti je cítit ušlachtilé sladkasté suché drevo. 

Cena 7 eur / 50g


Cha Tou z pohoria Yi Wu ročník 2018 zo starších stromov

Toto Cha tou pochádza z preslávenej čajovej oblasti Yi Wu kde rastú vysoko cenené kultivary čajovníkov z ktorých je spracovaný tento čaj. Tento je za ve%lmi priaznivú cenu lebo niektoré čaje z tejto oblasti sú cenou astronomicky vysoko.Lístky boli zbierané ako mladé výhonky zo starších čajovníkových stromčekov a silnejšie fermentované v roku 2018. Ide o mix jarného a jesenného zberu. Napriek silnejšej fermentácii je chuťovo prehľadné a môžete si vychutnať tóny orieškov, dreva a sladkosti.

Cena 8 eur / 50g (posledných 100g)


Sheng Pu-Erh


Sheng Pu-Erh z pohoria Pa Sha ročník 2015

Skvelý odležaný zelený Pu-Erh z preslávenej pu erhovej hory Pa Sha z ktorej pochádzajú skvelé pu-erhy. Listy pochádzajú z jarného zberu roku 2015. Jarný zber listov je na chuti jednoznačne cítiť pretože dodáva tomuto čaju skvelú širokú škálu chuťových tónov. Na chuti sa podpísalo aj skvelé vyvážené skladovanie počas ktorého došlo k zušľachteniu chute a nie degradácie čo sa bohužiaľ vďaka zlému a moc vlhkému skladovanie sheng puerhov stáva často.  Tento čaj jednoznačne ale nieje tento prípad. Dáva pomerne dosť hutný nálev a na jazyku vám zanechá tóny medu, kvetov a to v krásne vyváženom pomere. Zároveň nemá v sebe ani náznak zadymenosti ktorá by vám prebíjala chuť čo v našich končinách je bohužiaľ skoro pravidlom u množstva sheng pu erhov. Pri tomto sa vám to nestane. Jednoznačne odporúčam.

cena: 17 eur/ 50gGu Shu Maocha z Yi Wu ročník 2019

Skvelý Gu Shu (Starý strom)  Sheng Pu-Erh z čajového pohoria Yi Wu. Listy pochádzajú zo starých čajovníkových stromov ktoré uvádzajú že majú v rozmedzí od 100 do 150 rokov.

Gu Shu resp. čaj zo starých čajovníkových stromov je vzácny a veľmi cenený v Číne a od toho sa odvíjajú aj často krát astronomické ceny zalisovaných koláčov. Zároveň vzniká aj veľa napodobenín týchto drahých čajov. Tento je pomerne cenovo dostupnejší vďaka tomu, že sú to ešte nezalisované listy, čím po zalisovaní do čajovych koláčov narastá znova cena, ktorá sa každým rokom skladovania a zrenia ešte zvyšuje. Vďaka tomu môžete ochutnať drahý čaj v cenovo dostupnejšej verzii a to je výhra jednoznačná.

Ako je zvykom u starších stromov listy púštajú pomalšie plne sa uvoľnia cca v treťom náleve. Chuť je pestrá kvetnatá s typickou zvieravosťou na jazyku a silným Cha Chi (energiou čaju)

cena: 13eur/25g


Mini Bing zo starých stromov ročník 2015 (10g)

Tento čaj odporúčam ľudom ktorí už majú skúsenosti so sheng pu-erhom a jeho chuťou, pretože iba tak budú vedieť dokonale oceniť tento mini Bing. Ide o zmes divokých starých čajovníkov (okolo 150 rokov) z Xi Gui. Veľké čajové koláče (357 g) sú z tejto oblasti zvyčajne extrémne drahé a práve preto vedia byť tieto malé zmiešané 10 g tablety dobrou voľbou, ako si vychutnávať, alebo len ochutnať naozaj skvelý Sheng Pu-Erh, bez toho že by ste museli brať hypotejku :). Z výluhu je cítiť pekná vyvážená ako by kvetinová vôňa a v ústach vám zostáva príjemná sladká dochuť. Tento čaj odporúčam pripravovať výhradne viacnálevovo v cca 30sec nálevoch v Gaiwane. Práve preto ho neodporúčam pre úplnych začiatočníkov v oblasti čaju a hlavne Sheng Pu-Erhov.

3€/1ks/10g (už iba posledné 2ks)